Nosič bicykov na ťažné zariadenie Thule VeloCompact 926

Pridané: 11.03.2016 14:56:51 Počet zobrazení: 2687

11 Marec 2016

Nosič bicykov na ťažné zariadenie Thule VeloCompact 926

Nosič bicyklov Thule VeloCompact 926 bol očakávanou novinkou od Švédskeho producenta Thule. Nosič nadviazal na mimoriadny úspech modelu Thule G6 929. V tomto prípade však mimoriadne precízne odstránili všetky funkčné nedostatky, ktoré sa prejavili v priebehu 10 rokov od kedy bol nosič G6 uvedený na Európsky trhu. Navyše v 2016 prešiel nosič ľahkým faceliftom koncových svetiel. 

thule

Najpodstatnejšou zmenou je kompletne prepracovaný systém upnutia. Jedná sa o štvorbodový vyťahovací mechanizmus, ktorý je pevný a odolný voči statickému a hlavne dynamickému zaťaženiu.

thule 926
Vďaka jeho tuhosti je model s kapacitou 3 bicyklov rozšíriteľný na kapacitu 4 bicyklov, bez použitia doťahovacích pásov za lem piatich dverí. Veľkým mínusom jeho predchodcu bola šírka a celkový rozmer nosiča, ktorý bol mimoriadne neskladný. Model VeloCompact 926 je šírkovo nastaviteľný a to nielen svetlá, ale aj pozície upnutia kolies. Vďaka tomu sa po zložení zmestí do batožinového priestoru mnohých vozidiel, čo v prípade jeho predchodcu bol vážny problém.

thulel velo
Thule sa konečne vyhrali aj s vyklápacím systémom. Jeho úprava si vyžiadala aj daň, a to podobe nedostatočného vyklopenia v prípade (VW Multivan, Sprintera, Vita adď.) Ale na druhú stranu už tam nie sú použité oceľové lanká, ktoré boli mimoriadne nepraktické a občas pri sklopení sa dostávali medzi ramená nosiča a obrusovali konštrukciu.
Jediný praktický nedostatok nosiča bicyklov Thule je plastová základňa pre upnutie a vysunutie svetiel. Je to veľmi krehké a pri prvom kontakte s tvrdým predmetom sa vysunie zo svojej pozície, alebo sa ulomí.
Tento nosič sa vyrába v prevedení pre 2 bicykle s označením Thule VeloCompact 924, nie je však rozšíriteľný na 3.