Northline Tirol 420 – HZS Malinô Brdo

Pridané: 08.07.2018 20:29:17 Počet zobrazení: 2531

08 Júl 2018

Northline, Tirol, HZS, Strešné boxy,

Northline Tirol 420  – HZS Malinô Brdo

Ďalšie zo stredísk horskej záchrannej služby v oblasti Malinô Brdo dostalo od spoločnosti SAMM Slovakia strešný box Northline Tirol 420 v bielom prevedení pre ich nové vozidlo Toyota Land Cruiser v 6 valcovom prevedení s objemom 4,2L.

Northline
Strešný box sme montovali priamo na mohutnú klietkovú konštrukciu, kde nádherne zasadol. Inštalácia bola mimoriadne zložitá, vzhľadom na to, že na vozidle nie sú klasické strešné nosiče. Dôležitý parameter bol pre nás aj stabilita a pevnosť upnutia boxu. Vytvorili sme platformu z hliníkových profilov, ktoré sme pevne zafixovali pomocou Northline „U-boltov" pod hliníkový rám skrz oceľovú konštrukciu.

box northline
Ako sme si aj neskôr preverili, pri týchto vozidlách je upnutie mimoriadne dôležité. Auto s naloženým boxom (takmer 60kg, mimochodom ešte stále s rezervou 15kg) sme vyskúšali aj v extrémnom teréne a tie kmity, vibrácie, stranové preťaženie pri zaťaženom boxe sú naozaj extrémne podmienky vzhľadom na to, že strešné boxy sa používajú prevažne na klasických cestách.


Záchranári ocenili tuhosť boxu a jeho trojité železné vystuženie (špička boxu, dno boxu a zadné krídlo, ktoré prioritne slúži ako výstuž hornej kopuly boxu. Veľkú rolu hrala aj hrúbka ABS plastu z ktorého je Northline vyrobený – 5mm, čo je pri strešných boxoch vyslovene rarita.
Box sme stihli v lese aj „pokrstiť" pár konárov sme potrápili, ale box odolal bez zaváhania.

Nortlhine Tirol

Celkový výsledok je výborný aj z hľadiska aerodynamiky aj vzhľadom na minimálne navýšenie svetlej výšky vozidla.
Ďalší priestor 420 L si záchranári veľmi pochvaľovali, pretože častokrát bojovali s uložením vákuového matraca, ktorý je mimoriadne dôležitou súčasťou pri záchranných akciách. Rovnako v zimnom období kompletná lyžiarska výstroj a záchranárska výzbroj sa do interiéru vozidla dávala s nevôľovou, vzhľadom na bezpečnosť prepravovaných osôb.


Prajeme našim chalanom z HZS veľa šťastných kilometrov a „kľudnú službu".

Northline Slovakia – výrobca strešných boxov Northline Tirol 420