Nosič bicyklov na ťažné zariadenie Buzz Cruiser

Pridané: 17.03.2016 20:47:52 Počet zobrazení: 2867

17 Marec 2016

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie Buzz Cruiser

Nosič bicyklov BuzzCruiser Quatro, sa mimoriadne silne etabloval na európskom trhu. V prvom rade zaujme svojou jednoduchosťou a praktickosťou. Silným prvkom tohto nosiča je upínací mechanizmus. Ide o štyri hliníkové lichobežníky s vybratím pre guľu ktoré sa maticou vťahujú do kónusovej objímky. Je to praktický a spoľahlivý upínací systém.

buzz rack

 

Zaujímavosťou tohto nosiča sú dva vertikálne rámy. Výhodou je jednoduchšia manipulácia s bicyklami, pretože na každom ráme sú dve ramienka rovnakej dĺžky, a teda nieje potrebné prepletanie ramienok medzi konštrukciu bicykla.

buzz

Na druhej strane, je trošku nekomfortné, nakladať bicykle z boku nosiča, kde občas kolidujú pedále bicykla s vertikálnym rámom. Nosič je vyklápateľný, má dostatočne vzdialenú os vyklopenia, a bicykle sú samostatne uzamykateľné. Samotný nosič je tiež uzamykateľný na doťahovacej matici.

 

Modelom, ktorý by som radil, do vyššej triedy v danom segmente je od tohto výrobcu model Buzz Cruiser Spark 3.

spark

V tomto prípade je nosič iba s kapacitou 3 bicyklov. Má však rýchloupínací pákový mechanizmus s aretačnou skrutkou, a krajšie zadné svetlá, ktoré nepôsobia lacno ako v prípade Quatra.