AT SK CZ DE PL

Späť

Nosiče bicyklov na ťažné - Novinky 2018

Pridané: 08.03.2018 09:28:02 Počet zobrazení: 475

08 Marec 2018

Predstavenie noviniek 2018 od najlepších výrobcov nosičov bicyklov na ťažné zariadenie

Nosiče bicyklov na ťažné - Novinky 2018

Rok 2018 je mimoriadne bohatý na novinky v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie. V tomto roku súčasne predstavili 4 najvýznamnejší výrobcovia svoje nové modelové rady. V niektorom prípade ide o predstavenie nového modlu, prípadne výrazný facelift vychádzajúci z predošlých modelových rád. Predstavíme si teda novinky:

novinky

1. Trojkorporácia Yakima – Cykell – Whispbar, predstavila model ktorý dopĺňa ich portfólio o ľahký a skladateľný model – Yakima Fold click.

yakima

V tomto modeli skĺbili práve veci, ktoré im boli vyčítané a to vyššia Váha nosičov (bolo to, ale opodstatnené, vzhľadom na to, že Cykell- Whispbar WB T2 je špecialistom na elektrobicykle, a teda tá mimoriadna tuhosť sa musí odzrkadliť vo váhe), a absencia skladania horizontálneho rámu. Vylepšili teda tieto dva parametre a zachovali to špičkové čím sa Cykell-Whsipbar preslávil – unikátny upínací systém „just click", odklikávacie ramienka, bezpečnostné kľúče.

Skladateľnosť je naozaj porovnateľná s konkurenciou - Uebler, Westfalia.

yakima

 

 

2. Thule predstavilo nový model, respektíve po uvedení modelu VeloSpace 917 a jeho nie najlepšom trhovom úspechu ho výrazne upravili a pridali mu vlastnosti, ktoré určite posunú nový model na vyššie priečky v obľúbenosti nosičov bicyklov. Pôvodný model mal kapacitu len 2 bicykle bez možnosti rozšírenia kapacity adaptérom. Nové modely Thule VeloSpace XT 3 939, s kapacitou troch bicyklov a s možnosťou rozšírenia až na 4 bicykle, a Thule VeloSpace XT 2 938 s kapacitou dvoch bicyklov tiež s možnosťou rozšírenia na kapacitu troch bicyklov.

Keďže napredávanejšie a najvyhľadávanie sú práve nosiče s kapacitou 4 bicykle, verím, že tento model už bude mať značný úspech.

thule
Výnimočnou vlastnosťou tohto nosiča je možnosť vyklopiť nosič až takmer na 90 stupňov.

Toto je práve faktor, ktorý v mnohých prípadoch rozhodne. V prípade vozidiel VW Multivan, Mercedes V-Class, prípadne vozidlá s krídlovými dverami, je veľmi dôležité takéto extrémne vyklopenie, aby bolo možné otvoriť piate dvere a mali ste pohodlný prístup k batožinovému priestoru.

Novému modelu Velospace XT 3, dali aj jednu mimoriadne atraktívnu vychytávku. Ide o jediný nosič na trhu, ktorý vie kombinovať batožinový box s kapacitou 300 l a zároveň viete transportovať bicykel.

Velospace xt

3. Tretia novinka je od ďalšieho nemeckého giganta v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie Uebler. Predstavil model Uebler i21 a Uebler i31.

uebler

 

Uebler všeobecne patrí k kvalitatívnej, ale aj cenovej špičke. Opäť sa opakuje to, že v novom modeli upravili najviac kritizovaný fakt predošlých modelov a to upínací systém. V predošlých modeloch to bol klasický pákový mechanizmus, ktorý pôsobil veľmi subtílne a trajektória páky skôr vadila komfortnému upínaniu.

uebler

Od roku 2016 vyvíjali a testovali naklikávací upínací systém (principiálne podobný nosiču Cykell) samozrejme keďže „just click" je patentovaný, tak s výraznými odlišnosťami. Ide teda o jednoduchú montáž, kedy len nosič nasadíte na guľu ťažného zariadenia a vyklopením horizontálneho rámu nosič upevníte. Uebler sa teda posunul výrazne v pred a teda vlastnosti, v ktorých bol unikát (veľmi nízka hmotnosť 13 kg!, mimoriadne kompaktná skladateľnosť a podarený dizajn svetiel) skĺbil s výborným a jednoduchým upínacím systémom.

uebler

 


4. Posledná zo štvorice noviniek je tretia generácia nosiča Westfalia BC X. Minulý rok predstavili novinku BC70, kde oproti predošlému modelu BC60 kompletne prerobili upínací systém. Nasadenie nosiča na guľu už nie je zo strany, ale zvrchu, čo je oveľa ľahšie a pohodlnejšie. Ubrali mu 1kg. Pri jeho hmotnosti to je pomerne veľa. Tento model BC70 sa na trhu „neohrial" ani rok. Presnú príčinu nevieme, ale ako to zo skúseností viem, tak keďže prerobili upínací systém, zrejme tam bola nejaká komplikácia. Preto teda veľmi rýchlo predstavili nový model a to Westfalia BC80, uvádzaný tiež ako Westfalia BikeLander.

westfalia

Model bol inovovaný aj tým, že má LED svetlá (zadné obrysové) a predpokladám doladili upínací systém. Ten môžem potvrdiť, je super.

led

 

Keďže Westfalia dodáva nosiče priamo do Audi, je viac ako pravdepodobné, že tento model to bude rovnako ako BC60 ďalšie roky výborne slúžiť.

Nosič je skladateľný do mimoriadne kompaktných rozmer. Aj tento nosič má svoju príjemnú výnimku, je to jediný skladateľný nosič, ktorý je rozšíriteľný na kapacitu 3 bicyklov a je možné na neho umiestniť aj box s kapacitou 200L. Oproti Boxu Thule je z ABS plastu a teda mimoriadne odolný.

westvfalia box

 

Nosiče bicyklov Bratislva - špecializovaný obchod s nosičmi s najširiším výberom

 

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info