Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie - TEST 2016

Pridané: 06.03.2016 13:37:56 Počet zobrazení: 17391

06 Marec 2016

Prehľadný test nosičov 2016

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie -  TEST  2016

Analýza testu:

Názov testu:

Komplexný sumár testov nosičov bicyklov na ťažné zariadenie 2016

Aktuálny a najnovší test nosičov bicyklov na ťažné zariadenie 2019 ADAC TU

Kľúčové slová: nosič bicyklov na ťažné zariadenie testporovnanie nosičov bicyklov na ťažné zariadenie


       Tento test je výsledkom rešerše troch nezávislých nemeckých testov (D Test, ADAC, ÖAMTC-Test) jedného anglického (Auto Expres Bike rack reviews -  group test) a jedného belgického testu (Test-Aankoop - Fietsendrager 2015) , ktoré boli vedené nezávislými testovacími skupinami odborníkov. Pre zachovanie čo najväčšej objektívnosti a správnosti vstupných parametrov sú v teste nosiče s kapacitou 2 bicyklov od najvýznamnejších producentov nosičov. V Teste sú renomovaný Európsky výrobcovia Uebler, Cykell, Thule, Westfalia, Bosal, Atera, BuzzRack (Hapro), MFT, Eufab Germany. V teste boli bodovo hodnotené nosiče  pomocou škály 1 až 10 bodov. Hodnotené boli praktické, technické, fyzikálne parametre jednotlivých nosičov, doba záruky, dizajn, prevedenie, povrchová úprava, použité materiály. 

      Pri rovnakom bodovom výsledku, o poradí rozhodla premenná – rozšíriteľnosť kapacity, možnosť transportovať elektro bicykle, kde nieje možné uplatniť bodovú škálu 0-10, (prípad umiestnenia Atera EVO2 a Bosal Compact Premium II)

       Ak by boli testované nosiče s kapacitou 3 a 4 bicykle, poradie by sa výrazne zamiešalo. Dôvodom je statická a dynamická kapacita upnutia. Tu by sa nosiče Uebler a Atera umiestnili nižšie, vzhľadom na to, že ak transportujete 4 bicykle je nutné upevniť upínacie pásy na rám nosiča a spojiť ich s rámom piatych dverí na vozidle, čo výrazne znižuje komfort používania nosiča. Pri tomto teste by jednoznačne kraľovali Belgičania s nosičom Cykell a Švédi s nosičom Thule. (aj vzhľadom na túto skutočnosť, Thule v roku 2015 kompletne prerobilo upínací systém).

       Čo sa týka rebríčka predajnosti nosičov bicyklov na ťažné zariadenie na Slovensku, tak podľa štatistiky piatich najväčších predajcov sú na vrchole rebríčka práve nosiče,  ktoré dosahujú kapacitu 4 bicyklov. Tu sú na prvých troch miestach značky Thule, Cykell, BuzzRack. Tieto miesta samozrejme ovplyvňuje fakt, že viac ako 90% nosičov sa predáva s kapacitou 4 bicyklov. V tomto prípade sa veľmi pekne ukázalo členenie trhu, kde zákazníci vo veľkej miere kupujú to čo je  najznámejšie (Thule), to čo je mimoriadne výnimočné (Cykell), a to čo je finančne najzaujímavejšie (Buzz Rack). 

Výsledné poradie nosičov:

1. Uebler X21S

2. Cykell T21, Whispbar WB T2

3. Thule Easy Fold 931

4. Westfalia BC60

5. Thule VeloCompact 924

6. MFT - EuroSelect Compact

7. Atera Strada EVO 2

8. Bosal Compact Premium II

9. Buzz Rack Spark 2, (Hapro Atlas 2)

10. Eufab Germany Premium II,  Bosal ALU 2

11. Buzz Rack  Cruiser 2

12. MFT Multi cargo Family

 

test

 

Záver
Test slúži ako zdroj informácií pre predajcov, ale aj konečného spotrebiteľa. Nieje určený pre komerčné účely, pretože z hľadiska objektivity neobsahuje produkty všetkých výrobcov nosičov, vzhľadom k nedostatku potrebných skúseností, informácií a testov. Ide o profesionálnych producentov: Perruzzo, FabriBici, Hakr, Wjenzek, Menabo, Autotek...