Späť

Novinka Northline ECOspace

Pridané: 08.10.2017 14:37:37 Počet zobrazení: 3308

08 Október 2017

Northline ECOspace - úžasný box s príjemnou cenou

Novinka Northline ECOspace

     Predstavíme si novinku z dielne výrobcov Northline, ide model Ecospace. Box vychádza z dizajnovo úžasného modelu Northline Tirol. Ecospace má kompaktné rozmery 190x67x36 cm, objem 330L – rozmerovo najvyhľadávanejšie a najpredávanejšie strešné boxy  na európskom trhu.

ECOspase radíme do entry levelu čo sa týka obstarávacej ceny. Hýbeme sa okolo sumy 225€ s DPH, čo je mimoriadne zaujímavé vzhľadom na dizajn a vysokú kvalitu použitých materiálov.


Aby dosiahli takúto cenu, osobne oceňujem že nepoľavili z kvality vstupných materiálov – box je vyrobený z 5 a 4 mm ABS, samozrejme rakúskej produkcie. Zámky sú centrálne 3 bodové, oceľové prevody, vložka zámku oceľ – Eurolock. Záruka na box 5 rokov – paráda.


Cenové ústupky sú vyslovene len v komforte užívania. Redukcia spočíva v tom, že box je jednostranne otvárateľný (ušetrilo sa na kompletnej zámkovej sade) a upínací systém – sada „U" skrutiek s roztečou 90 mm, čo stačí takmer na všetky druhy strešných nosičov vrátane aerodynamických profilov ako:
Thule Wingbar, Wingbar EDGEATERA RTD ...
Jediná výnimka sú americké strešné nosiče Whispbar. K dispozícii je pre tento prípad sada „T" skrutiek ktorá stojí 10€.
Pre tých ktorý box používajú len pár krát do roka, sú tieto ústupky vyslovene zanedbateľné.


Box je naozaj mimoriadne tichý, a to hlavne vďaka konštrukčnej úprave a inovatívnemu riešeniu špičky boxu. Všimnite si bezchodové stúpanie prednej kopuly. Ale do pozornosti by som dal iné prevratné riešenie.
V aerodynamickom tuneli zistili, že ak predĺžia spodnú nábehovú hranu o čosi nižšie, tak presmerujú tok vzduchu nad kopulu a nie do falcových spojov. Vznikol tak predný difúzor, alebo spojler.

spojler

Jednoduché, ale zároveň geniálne riešenie. Preto box stíchol, a výrazne sa znížil koeficient odporu vzduchu.


Mali by si to chalani z Northline dať patentovať, pretože v krátkom čase rátam, budú aj významný výrobcovia upravovať lisovaice formy, a tento spojler budú kopírovať.


Na záver:

Strešnému boxu v tejto cenovej hladine naozaj nemáme čo vytknúť.

  •  dizajn:  čistý, elegantný, dynamický
  •  kvalita  materiálov vysoko nad cenovou hladinou
  •  komfortné ústupky – v zásade zanedbateľné
  •  hlučnosť: mimoriadne tichý, zrejme najtihší box vo svojej triete
  •  záruka 5 rokov

Posledná poznámka – chválime konštruktérov boxov Northline – veď sú to Slováci.