Novinky v cyklovozíkoch 2019

Pridané: 09.04.2019 10:00:34 Počet zobrazení: 2549

09 Apríl 2019

Thule, Crooher, Qeridoo v roku 2019

Novinky v cyklovozíkoch 2019

Rok 2019 je v segmente cyklovozíkov mimoriadne bohatý na novinky respektíve vylepšenia. Najvýznamnejší Európsky výrobcovia predstavil rôzne vylepšenia, úpravy svojich existujúcich modelov.

Švédsky gigant Thule začal písať históriu v segmente cyklovozíkov kúpou kanadskej spoločnosti Chariot. Chariot dlhé roky predstavoval absolútnu špičku v cyklovozíkoch. Niet divu, že sa rozhodlo kúpiť tento hotový produkt. Hneď po kúpe Thule investovalo do vývoja, a veľmi rýchlo predstavili v roku 2016 úžasné cyklovozíky Thule Sport, Cross, Cab, Lite.

model

Thule pri príležitosti faceliftu svojich modelov predstavila limitovanú edíciu Thule Sport Black. Cyklovozík už na prvý pohľad pôsobí luxusne, prepracovane. Limotovaná edícia bude k dispozícií pre jedno a dve detičky. 

sport thule

V roku 2019 sa rozhodli uplatniť niektoré inovácie, a to úpravou spodnej časti „vaničky" cyklovozíkov všetkých modelových rád. Tu implementovali vetraciu mriežku pre efektívne vetranie interiéru vozíka.

vetranie

Pri modeloch, ktoré nemajú bočné vetranie (Cross, Lite, Cab) vytvorili systém 6tich plastových clipov, vďaka ktorým je možné vytvoriť dodatočnú cirkuláciu vzduchu. Zároveň pribudol ďalší prvok bezpečnosti – zadné pripínateľné svetlo.

svetlo

Nemecká spoločnosť Qeridoo,  ktorá každým rokom prináša vylepšenia v roku 2019 vyslovene vyšperkovala existujúce modely. Zároveň zjednodušila výber medzi farebnými kombináciami, teda budú k dispozícií len dve a to Aqamarine a Antracit.  

Sportrex       qeridoo

Čo sa týka technických vylepšení, tak z hľadiska marketingu máme pocit, že vylepšili takmer všetko, ale reálne vylepšili:

  • povrchovú úpravu látky
  • pridali ďalšie ventilačné okná
  • spevnili dno úložného priestoru
  • pridali magnetické prísavky pre kryt batožinového priestoru
  • k modelu KidGoo už v balení dodávajú RunSet.

Cyklovozíky Qeridoo aj bez týchto drobných úprav boli naozaj výborné, komfortné spoľahlivé.

Spoločnosť Croozer predstavila tiež v roku 2019 vylepšené modelové rady Croozer Click and Crooze.

CROOZER

Inovovali systém odpruženia AirPad, ktoré ešte efektívnejšie filtruje nerovnosti. Podobne ako Thule pridali do čela cyklovozíka tzv. ventilačný set, ktorý zlepšuje ventiláciu v interiéri. Na svetlá doplnili senzor, ktorý sa  podľa vonkajších svetelných podmienok automaticky zapína a vypína.

croozer        svdtlo

Croozer myslel aj na miláčiov, k dispozícií je vozík pre psíkov prípadne iné domáce zvieratká Croozer Dog XL.

croozer