Prehľad noviniek 2019 - nosiče bicyklov

Pridané: 09.03.2019 22:52:12 Počet zobrazení: 5828

09 Marec 2019

Novinky v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie

Prehľad noviniek 2019 - nosiče bicyklov

Rok 2019 nebude tak bohatý na novinky v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie ako rok 2018, ale sú tu niektoré veľmi zaujímavé zmeny.

V absolútnom TOP segmente nastala zaujímavá zmena. Belgická spoločnosť Cykell, ktorá neuveriteľne debutovala v roku 2014 prešla rebrandingom produktu Cykell T3 a T2.

cykellyakima

Cykell priebehu jednej sezóny veľmi rýchlo atakovali prvé priečky v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie vďaka svojmu jedinečnému patentovanému „just click" upínaciemu systému. Tieto nosiče boli prioritne vyvinuté pre transport elektrobicyklov. Vďaka mimoriadne pevnej konštrukcií si však veľmi rýchlo našli uplatnenie v segmente klasických bicyklov s kapacitou až 4 bicykle. Veľmi rýchlo sa nielenže zaradili medzi TOP európske značky s dlhou históriou (Thule, Uebler, Bosal), ale stabilne atakuje popredné priečky v testoch. V štátoch Beneluxu sa naďalej predávajú ako Cykell T2, T3 + 1. Vo ostatných krajinách sveta sa tento nosič predáva pod novým "brandom"  Yakima Just Click 3, 2 a 3+1. Nosič si zachoval si svoje špičkové vlastnosti a povestnú jednoduchosť inštalácie a hlavne tuhosť.

Nosiče sú k dispozícií aj v odľahčenej skladateľnej verzií s označením Yakima Fold click s kapacitou 2 a 3 bicykle.

fold clickeasyfold

 

Švédsky gigant Thule bude „bojovať" o priazeň v roku 2019 s nosičmi Thule Velocompact 926 a 924. Tieto nosiče sú v podstate čerstvou novinkou a teda stále veľmi aktuálne modely.

thule

S určitosťou vieme, že rokom noviniek v Thule bude rok 2020.

Modely Velocompact, budú túto sezónu dopĺňať aj špičkové skladateľné modely Thule Easy Fold XT

thule easyfold

 a praktické multifunkčné nosiče Thule Velospace. Pri modelovej rade Velospace, viete základný nosič na bicykle kombinovať aj s praktickým trasportným boxom. 

thule velospace 

V TOP segmente ešte ostaneme. Nemecký  Uebler po  predstavení minuloročnej novinky Uebler i20 a i30 ešte viac posilnil pozíciu lídra v segmente nosičov bicyklov na ťažné zariadenie. Ich nosič patrí medzi najľahšie nosiče na trhu (len 13kg) a ich skladateľnosť vyráža dych. Dokážete ich za pár sekúnd zložiť do mimoriadne kompaktného rozmeru 60x20x61 cm !

uebleruebler

Upínací systém princípom trošku  pripomína „just click" od Yakimy, ale  vďaka patentu je technologicky odlišný. Je však jednoduchý, spoľahlivý a hlavne pevný. 

Vo vyššom strednom segmente bude tohto roku kraľovať spoločnosť  BuzzRack. Táto spoločnosť predstavila novú modelovú radu Buzz Rack  EAZZY 4. Perfektný dizajn, prepracovaná ergonómia, praktická skladateľnosť a naozaj výborná cena (399€) predpovedá predajný úspech. Aj táto modelová rada má dva vertikálne rámy. Toto konštrukčné riešenie veľmi zjednodušuje upínanie rámov bicyklov a hlavne eliminuje problém s odnímaním ramienok ak potrebujete za prvý bicykel montovať druhý, (tretí a štvrtý)  a kolidujú  Vám rámy bicyklov s ramienkami nosiča. 

easy

Keďže táto značka je vo svetovom meradle mimoriadne známa a rešpektovaná, môžeme sa s určitosťou spoľahnúť na kvalitný prepracovaný produkt. Bude k dispozícií s kapacitou 4, 3 a 2 bicykle. Tento výrobca ma jediný na svete nosič na jeden bicykel na ťažné zariadenie Buzz Wing 1

buzz wing

Okrem týchto noviniek si v našom najväčšom špecializovanom showroome s nosičmi bicyklov na ťažné zariadenie môžete vyskúšať aj iné európske značky, ktoré síce nepredstavili žiadnu novinku pre rok 2019, ale sú stále  zaujímavou alternatívou. Nielenže nájdete, ale vyskúšať naživo si môžete aj nemeckú Westafaliu, nemecký Bosal, talianske Perruzo, talianskú Modula Case, poľské Aguri a tiež nemeckú Ateru.

nosice

V segmente nosičov na ťažné zariadenie evidujeme stále rastúci záujem o boxy na ťažné zariadenie. Preto si u nás môžete pozrieť všetkých výrobcov, ktorí ponúkajú takúto alternatívu transportu batožiny. ( TowBox, Thule, Westfalia, ModulaCase).

boxy