Test strešných boxov 2017 - 2018

Pridané: 24.09.2017 23:17:58 Počet zobrazení: 10515

24 September 2017

Prehľad noviniek v segmente strešných boxov 2017

Test strešných boxov  2017 - 2018

Prelom  2017/2018 bude mimoriadne bohatý na novinky v segmente strešných boxov. Preto si najprv predstavíme novinky 2017-2018 od TOP výrobcov strešných boxov, ktorí patria ku kvalitatívnej špičke. Zároveň v závere článku nájdete porovnávací test z roku 2015 -  ADAC.


Ide o značky:

thule WhispbarNorthlinepackline

neumann

 

Po mimoriadne úspešnom nástupe novej modelovej rady Thule Motion XT (vychádzajúcej z pôvodnej rady Motion). Aj keď je dobré od začiatku prízvukovať, že zhoda je len v označení „Motion". V tomto prípade sa nejedná o facelilt boxu, ale o postavenie úplne novej modelovej rady, ktorá je výrazným dizajnovým posunom vpred. Boxy majú kompletne prepracované dno s troma oceľovými výstužami, predĺžený predný „dvojfalc" ktorý prekrýva predná kopula hlboko pod nábehovú hranu. Výsledkom tejto konštrukčnej zvláštnosti je mimoriadne tuhé čelo, odolné voči nárazom predmetov v boxe. Zmenou prešli aj zámkové systémy s automatickým zaistením, ktoré sú mimoriadne praktické a bezpečné. Upínací systém PowerClick - s obmedzovačom doťahu so svetlosťou až 90 mm. 

 Koncom roka 2017 budú k dispozícií v sieti predajní aj ďalšie rozmerové varianty XT Alpine a XT L. 


K modelom: Motion XT Sport, XT M, XT XL, XT XXL 

thule

Pribudnú aj nové modely pre 2017/2018 a to:

 Thule  Motion XT L 195 x 89 x 44 cm ,    a Thule Motion XT Alpine 232 x 95 x 35 cm

thule

Hneď od začiatku sa modelová rada Thule  Motion XT, stala najpredávanejšou modelovou radou. Etalónom v segmente strešných boxov Thule je stále model  Thule Excellence. Boxu ani po rokoch niet čo vytknúť, prepracovaný dizajn, charakteristický kríž, predné ochranné čelo, svetlo, praktická sieťka, pevný 5mm ABS/PMMA plast, bočné madlá, vnútorné polstrovanie – v zásade box s najvyššou výbavou na trhu.

excellence

Trhovou stálicou je aj športovo-elegantný model Thule Dynamic.  Box je mimoriadne atraktívny, má ostré športové črty, nízku výšku, čisté línie. Pre svoj nadčasový dizajn je mimoriadne vyhľadávaný predávaný, a preto naďalej ostáva v ponukovej skladbe strešných boxov Thule - patriacich do TOP segmentu. 

Dynamic

Strešné boxy Northline po svojom predstavení vo Frankfurte v roku 2016, zabojujú v sezóne 2017/2018 o priazeň zákazníkov. Boxy majú charakteristický dizajn, ktorý ich ľahko odčleňuje z davu. Vlajková loď značky model Northline Tirol 420, , je výnimočná svojim zadným spojlerom (ten je voči vzduchu pasívny, jeho hlavnou úlohou je stužovať hornú kopulu boxu) zároveň je to jeho dizajnová črta. Box sa vyrába z 5mm ABS/PMMA z Nemeckej produkcie. Je nadpriemerne vybavený: má želozom vystužené dno boxu, železom vystuženú špičku boxu, kde sa nachádza aj ochranný safetyshield, bočné praktické madlá a predný difúzor, integrovaný závesný systém, ktorý je súčasťou bezschodového čela, čo výrazne znižuje aerodynamický hluk a   integrovaný závesný systém, pre ľahké skladovanie boxu na stene. 

Northline

V sezóne 2017/2018 budú k dispozícií aj dve modelové novinky a to model EVOspace a ekonomický model ECOspace.

 

 Northline EVOspace. Vychádza z dizajnového tvaru Tirol. Box je vyrobený z 5mm ABS/PMMA, dizajnovo čistý, vďaka bezschodovým spojom mimoriadne tichý. Vďaka bočným madlám sa kopula otvára komfortne. Od Väčšieho "brata" má predný difúzor, madlá, závesný systém a tipycký dizajn - rozmer boxu je 190x67x36 cm. 

evospace

 Model Northlie ECOspace  Box bude jednostranne otvárateľný, prvý krát bude na vrchnej kopule  použitý 4 mm ABS antracit, upnutie má však klasiku „U" skrutky. Pre sporadických užívateľov boxov, budú tieto ústupky zanedbateľné Všetky tieto prvky sa prejavia v mimoriadne priaznivej cene. Odhadovaná cena bude cca. 195 - 225€ s DPH.  Teda úžitkový pomer cena-kvalita bude pri tomto boxe výborný 

ecospace

Medzi svetových lídrov v oblasti strešných boxov patria aj boxy – Packline.

packline

 

 

Sú to jediné boxy na trhu, ktoré majú dvojité spevnené dno. Výborný čistý dizajn, bezfalcové