Transport Elektrobicyklov - ako vybrať ten správny nosič

Pridané: 02.09.2019 22:11:56 Počet zobrazení: 5471

02 September 2019

Ako vybrať správny nosič pre transport elektrobicyklov - skúsenosti z predajne

Transport Elektrobicyklov - ako vybrať ten správny nosič

 

Táto cyklosezóna nás vo firme dostatočne „vycvičila" vzhľadom na extrémne rastúci záujem transportovať elektrobicykle . Začali sme nadobúdať pocit, že vývoj nosičov elektrobicyklov na ťažné zariadenie vôbec nestačí za vývojármi elektrobicyklov. Nehovoríme o technologickom vývoji, ale o rozmerových parametroch a geometrií rámov. Eliminujúcim faktorom je aj materiál rámu bicykla a častokrát integrovaná batéria v spodnom ráme, ktorá výrazne komplikuje upnutie bicykla.

Čo sa týka samotného transportu elektrobicyklov na aute, tak v týchto prípadoch je strecha a zadné piate dvere vylúčené. Ostáva nám jediný spôsobom a to nosič bicyklov na ťažné zariadenie.

Mnohí výrobcovia cyklonosičov dodatočne certifikovali svoje produkty ako vhodné aj pre transport elektrobicyklov. To žiaľ, ale len z pohľadu nosnosti, keďže všetci deklarujú 60 kg, čo vo väčšine prípadov stačí.

Častokrát sa nám na predajni stáva, že vopred vyhliadnutý nosič zákazníkom na internetových stránkach v reále vôbec nedokázal ani len upnúť jeden bicykel, nieto ešte skombinovať dva elektrobicykle.

Preto je mimoriadne dôležité okrem samotnej váhovej kapacity zohľadniť pri výbere cyklonosiča nasledovné 4 veľmi dôležité parametre.

1. Rozostup lyžín do ktorých sa upínajú kolesá, by mal začínať na hodnote 25 cm.

dimension

2. Dôležitá je tiež šírka a výška vertikálneho rámu. Kompaktné nosiče majú veľmi úzky prípadne nízky vertikálny rám, ktorý síce definuje ich rozmer v zloženom stave, nestačí však na manipuláciu s ramienkami a bicykel nie je možné bezpečne upnúť.

easyvelospace

3. Ak sa nachádzajú ramienka na jednom ráme, prípadne je rám v pozícií medzi prvým bicyklov a autom, je nevyhnutné, aby bolo možné ramienka ľahko demontovať a presunúť do optimálnej polohy. Optimálnou polohou je 90stupňový uhol medzi verikálnym rámom a ramienkom. 

cykell

4. Posledným parametrom je dĺžka (možnosť nastavenia) samotných upevňovacích  remienok  a „korýtok" do ktorých sa umiestňujú kolesá.

Ideálne je teda priniesť bicykel-bicykle do špecializovanej predajne, kde s určitosťou nájdete správny a bezpečný nosič pre transport elektrobicyklov.

V prípade, že v okolí nie je možné takúto špecializovanú predajňu navštíviť, tak podľa bohatých skúseností v sezóne 2019 Vám odporúčame nasledovné špecializované nosiče, ktoré boli prioritne vyvinuté pre transport elektrobicklov a samozrejme spĺňajú všetky parametre. Z pochopiteľných dôvodov nebudeme uvádzať poradie. Pozícia je čisto náhodná :-).

Thule Velospace 938 XT

velospace


Yakima Just Click 2

cykell


Buzz Rack E-Scorpion

e-scorpion

Len pre porovnanie, odfotili sme pre Vás od jedného výrobcu nosič na klasické bicykle a elektrobickyle. V tomto prípade je pekne vyobrazené, aký mohutný je nosič, ktorý má slúžiť na transport elektrobicyklov:

buzzrack